Tworzenie nazw

Każda osoba planująca otworzyć własną firmę musi ogarnąć wiele ważnych kwestii. Jedną z nich jest nadanie odpowiedniej nazwy temu przedsięwzięciu, co w praktyce nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać.

Nazwa firmy odgrywa niezwykle ważną rolę. To głównie dzięki niej klienci kojarzą daną markę, nie sposób też w tym momencie nie wspomnieć o jej udziale w procesie budowania pozytywnego wizerunku. Na ten temat powstało wiele artykułów – takich jak np. ten: http://www.sofista.com.pl/site,Copywriting,Naming.html. Nazwa firmy to jednocześnie jej wizytówka – i nie można pozwolić sobie na falstart, gdyż później ponosi się tego bolesne konsekwencje. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele firm, których przedmiotem działalności jest tworzenie nazw firm. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z tych usług.

Jak wygląda od kuchni tworzenie nazwy dla firmy? Trzeba uwzględnić przy tym wiele aspektów. Nazwa musi odpowiadać profilowi działalności danego przedsiębiorstwa. Nie powinna być zbyt długa. Mniej i prościej znaczy w tym przypadku więcej. Niczym ognia należy unikać popełniania błędów takich jak np. udziwnione słownictwo czy końcówki typu „ex”. Nazwa nie może być problematyczna, ma był łatwa do zapamiętania i chwytliwa. Niezwykle istotne jest również to, by nie problemów z wykupieniem odpowiedniej domeny internetowej, więc trzeba sprawdzić czy jest ona wolna pod kątem stworzonej nazwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *